Közzéteszem az általam megépített végfokvezérlő főbb funkcióinak leírását, amit a témával foglalkozó orosz honlapról fordítottam le:
"A készülék vezérlése négy gombbal történik. Mindegyik gombnak két funkciója van és bekapcsoláskor visszaállnak az alapértelmezett beállítások. A gombok működhetnek a hangjelzéssel is. Ezt a funkciót le lehet tiltani, mint bármely más hangjelzést is a menüben. Az összes aktuális beállítás a belső Flash memóriában tárolódik minden alkalommal, mielőtt kikapcsolja a készüléket (áttérés BYPASS-ra), az információ megjelenik a képernyőn. A kijelző funkcionális ablakokra van felosztva, úgy mint kimeneti teljesítmény, BYPASS/POWER ON állapot, SWR érték, bemeneti teljesítmény, Manuális/Yaesu/Icom/Auto tartományváltási mód ablak, áram, feszültség, idő, processzorhasználat és hőmérséklet kijelzése.
A vezérlőegység védelemmel rendelkezik:
- túláram ellen
- a tápfeszültség alsó küszöbére
- a tápfeszültség felső küszöbére
- a hőmérsékletre
- a VSWR túllépésére
- a bemeneti teljesítmény túllépésére
Az áramot, a feszültséget, a hőmérsékletet és az SWR-t folyamatosan figyeli az áramkör. A kijelző ablak piros betűtípussal jeleníti meg az aktuális hibát. Vészhelyzetben a vezérlőegység az erősítőt BYPASS módba kapcsolja és erőszakosan leválasztja az erősítő átvitelét. Ezzel egyidejűleg a képernyőn egy piros keret villog és egy hangjelzés történik. Minden felismert hibának saját hangkódja és riasztási frekvenciája van. A bemeneti teljesítmény két skálán jelenik meg - 30 és 120 W. POWER ON módban a skála 30W, BYPASS-ban 120W. Ez lehetővé teszi a vezérlőegység és az erősítő BYPASS módban történő használatát, például az adó-vevő teljes teljesítménnyel történő működtetését az erősítőn keresztül. Ebben az esetben lehetőség van az adó-vevő és az SWR teljesítményének szabályozására a teljesítményerősítő kimenetén. Ha a tápfeszültség be van kapcsolva, a 30 W-os skálát azon feltétel alapján választják ki, hogy ez a teljesítmény elegendő bármely tranzisztoros teljesítményerősítő meghajtásához. A túlzott teljesítmény a bemeneti csillapítókkal csillapítható. Az egység két, egyenként 3 dB-es, azaz összesen 6 dB-es csillapító beépítését biztosítja. Ez 4-szeres teljesítménycsökkenést ad, és 30 W-os skálán 7,5 W-ot kapunk a teljesítményerősítő bemenetén. A csillapítók csatlakoztatása a gomb megnyomásával történik egy gyűrűben - ATT OFF, ATT -3dB, ATT -6dB, ATT AUTO. Auto módban a vezérlőegység "figyeli" a bemeneti teljesítményt, és ha túllépi, automatikusan rákapcsolja a -3dB csillapítót. A teljesítményszabályozás mind a bemeneti, mind a kimeneti hőmérőkkel történik. A bemeneti teljesítményhez 30 pálcika tartozik, azaz 1 pálcika 1 W. A kimeneti teljesítményhez 50 pálcika tartozik, azaz 1 pálcika 20 W. A mérési adatokhoz vagy az erősítő beállításához lehetőség van a teljesítmény digitális formában történő megjelenítésére a kimeneti teljesítmény skála felett. Ez a funkció letiltható, és a rendszerindítás során menthető.
A vezérlőegység beépített nagyfrekvenciás VOX funkcióval rendelkezik. Ezenkívül a VOX egyidejűleg két csatornán is működhet - a bemeneti teljesítmény közvetlen hullámérzékelőjéből származó analóg jel és az Arduino kártya számláló bemenetén található frekvencia (digitális VOX). Az automatikus sávtartomány érzékelésben csak a digitális VOX működik. Az RF jelen alapuló automatikus sávtartomány érzékelési mód került megvalósításra. A formáló-osztó kártya után bejövő frekvencia az Arduino bemenetre kerül, ahol a vett jel digitális szűrése történik, és a szükséges aluláteresztő szűrőt átviteli késleltetéssel csatlakoztatják, ha az aktuális tartomány nem egyezik az újjal.
Ezek a fő funkciók ebben a vezérlőegységben."